Acil Yardım Ambulansı

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

SAĞLIK her şeyin MERKEZİNDE

Acil Yardım ve Hasta Nakil Ambulansı konusunda çözüm sunan Arthor, sadece ATT, paramedic ve doktorların ihtiyaç duyduğu teknoloji, akıllıca çözümler ve yüksek kalite standartlarını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda onlara hak ettikleri güvenliği, verimliliği güzel ve çağdaş bir tasarımla sunuyor.

Arthor olarak amacımız; faaliyet gösterdiğimiz yerel ve uluslararası arenada uzun vadeli çözümler üreterek Türkiye ekonomisine katkı sağlamak ve dokunduğumuz her insan için iyi bir gelecek yaratmak.

YENİ EKİP ARKADAŞINIZ

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Akıllı, Donanımlı, Güvenilir

EA112 Acil Yardım ve TA112 Hasta Nakil Ambulansımız, hasta ve personeli güvenli ve konforlu bir şekilde varılmak istenen yere ulaştırmak için tasarlandı. EN 1789 standartlarında ulusal ve Avrupa tip onayına sahip EA112 ve TA112 modellerimiz; yenilikçi ve teknolojik özellikleriyle sınıfında fark yaratıyor.

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Yeni nesil iç tasarım

ATT, paramedic ve doktorların rahat çalışabilmesi, medikal ekipmanlara ve hastaya rahat müdahale edebilmesi için gereksiz olan ve sağlık personelini engelleyecek herşeyi özel yerlerine yerleştirdik. Böylece rahat ve geniş bir alana sahip olduk.

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Fonksiyonellikte öne çıkan özellikler

Tıbbi cihazları raylı sistemler üzerinde 10G teste tabii tutulmuş braketlerle sabitledik. Bu sayede ilgili cihazlar, görevli personel tarafından istenildiği yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Farklı marka tıbbi cihazların da rahatlıkla bağlanabildiği raylı montaj sistemimiz sayesinde, sol duvarda değişiklik yapmadan kolaylıkla yerleşim değişikliği yapılabilmektedir.

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Öne çıkan iç tasarım özellikleri

Doktor Koltukları

Hasta bölümünde ara bölme duvarı önünde ve sağ duvar kapı girişi yanında bulunan sağlık personeli koltuk sistemleri ECR14 ve ECR17 belgelerine sahiptir. Ara bölme duvarı önünde bulunan koltuk sistemi sabit olup oturak kısmı katlanır, sağ duvar kapı girişinde bulunan koltuk sistemi ise döner mekanizmaya sahip oturak kısmı katlanır özellikte 3 nokta emniyet kemerlidir

Dolap Sistemleri

Operasyon bölümünde ara bölme seperatörü önünde bulunan dolap sistemleri foamboard olup sararma ve solma yapmayan antibakteriyel ve kolay temizlenebilir malzemeden imal edilmiştir. Çekmecelerde kullanılan kilit mekanizması sayesinde çekmeceler kolaylıkla açılabilmekte ve kapandığında kilitleme yapmaktadır. Ergonomik yapısı sayesinde operatörlerin rahatlıkla ve kolay kullanmasına olanak sağlamaktadır.

Cihaz Bağlantı Braketleri

Hasta bölümünde kullanılan tüm tıbbi cihazlar, sedye grupları ve medikal malzemelerin bağlantıları için gerekli olan braketler 10G teste tabi tutulmuş olup belgeli ürünlerdir. Ergonomik kilit ve bağlama sistemleri sayesinde malzemeler yerlerinden alınabilmekte ve iş bitiminde kolayca yerlerine konulabilmektedir.

ABS Tavan ve Yan Kaplamalar

Aracın iç kaplaması özel kalıp sistemi ile kenarları yuvarlatılmış, ön duvar, sol yan, sağ yan, tavan ve kapı iç kaplamaları olmak üzere 7 parçadan oluşan LG marka ABS malzemeden imal edilmiştir. Antibakteriyel, kolay temizlenebilir, sararma yapmayan ABS malzeme Avrupa otomobil yanmazlık standartına uygun özelliktedir. Koku ve emisyon salınımı Avrupa standartlarına uygun olup -30°C ile 90°C çalışma aralığında kullanıma uygundur.

Klima ve Isıtma Sistemleri

Ambulans araçlarımızda kullanılan klima sistemi Webasto marka olup Ambulans araçları için özel hazırlanmış cihazlardır. Temiz hava temini sayesinde arka bölümde hasta ve sağlık personeline temiz hava temin etmektedir. Klima kontrolü hasta kabininde bulunan dokunmatik kontrol panosu sayesinde rahatlıkla sistem kontrol edilebilmektedir. Ambulans araçlarımızda kullanılan ısıtıcı sistemi Webasto marka olup kuru tip ısıtma sağlamaktadır. Isıtıcının kontrolü hasta kabininde bulunan dokunmatik kontrol panosu sayesinde rahatlıkla sistem kontrol edilebilmektedir.

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Tüm dikkatler üzerinizde olacak.

Dış aydınlatma ve uyarı lambalarımız için senkronize çalışan tüm uyarıcı lambalar düşük güç tüketimi, yüksek hıza ve çevre koşullarına dayanıklı, ECE R65 ve ECE R10 sertifikalı ürünlerdir. Tavanda 60 adet power LED, yan kare lambalarda 108 adet power LED, ön panjur ve arka kapılar da ise 18 adet power LED li lambalar kullanılmıştır.

Dış tasarımda öne çıkan farklılıklar.

Araç dışında kullanılan görsel logo ve şeritleme uygulamalarımız ORAFOL ürünüdür. Prizmatik reflektif teknoloji ile üretilen folyolar EN 12899-1 standartına sahiptir.

Geldiğinizi herkes duyacak.

Siren anons sistemlerimiz, 100W RMS çıkış gücünde Neodymium hoparlör birimi sayesinde uzaktan varlığını hissettirebilme özelliğine sahip sistemle tespit edilebilme özelliğine sahip hoparlör sayesinde mobil siren, anons ve seslendirme yapılabilmektedir.

Kataloglar

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

EA 112 Ambulans Katalog

EA 112 Acil Yardım Ambulansı

Donanımlar

EA 112 Acil Yardım Ambulansı